Forest Lagoon (Skógarböðin) – kąpielisko geotermalne w Akureyri

Akureyri potrzebowało tej atrakcji

przez geoislandia

Forest Lagoon jest nowym kąpieliskiem geotermalnym w Islandii, które znajduje się kilka minut jazy samochodem z Akureyri, czyli stolicy północnej części Islandii. Usytuowane w lesie Vaðlaskógur i z widokiem na fiord zapewnia kojący relaks po całodniowej podróży po księżycowych krajobrazach.

Kąpielisko Forest Lagoon

Gdy dowiedziałam się, że w Akureyri ma zostać otwarte kąpielisko geotermalne i to jeszcze w otoczeniu lasu, od razu pomyślałam, że to świetny pomysł! Fantastyczne wykorzystanie energii geotermalnej i zielonej okolicy, czyli lasów, z których z resztą Akureyri między innymi słynie.

Pomysł na wybudowanie kąpieliska padł po tym, gdy podczas budowy nowego tunelu, natknięto się na żyłę gorącej wody geotermalnej, którą postanowiono wykorzystać. Żyła wodna szybko utworzyła nową atrakcję, czyli „sekretne” gorące źródło pomiędzy wodospadami. Nie jest to żadna oficjalna atrakcja, a ponieważ znajduje się na zboczu fiordu, uznawana za nieco niebezpieczną. Natomiast miejscem, z którego można korzystać bezpiecznie i w równie – lub nawet bardziej – zachwycającej scenerii, jest właśnie Forest Lagoon.

Forest Lagoon ma bardzo dogodną lokalizację, ponieważ z centrum Akureyri podróż do kąpieliska trwa około 5 minut – znajduje się po przeciwnej stronie fiordu. Nie jest ono duże, ale kameralne i z wystarczającą przestrzenią, by odejść i odpocząć w zacisznym miejscu. Laguna ma również wygodne dla turystów godziny otwarcia, ponieważ jest ona zamykana dopiero o północy, dlatego może być idealnym pomysłem na zakończenie długiego dnia w podróży.

Temperatura wody w głównym kąpielisku wynosi 38 – 41 stopni Celsjusza, ale jest też oddzielny basen z chłodną wodą. Ponadto na terenie Forest Lagoon jest również sauna, a także bar z drinkami, które można pić relaksując się w błękitnych wodach laguny.

Wstęp do Forest Lagoon kosztuje 5,990 ISK (ok. 185 PLN). Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.forestlagoon.is/en.

Fotorelacja

Krótki chodnik prowadzący z parkingu do kąpieliska

Widok z Forest Lagoon na fiord i Akureyri

Do godziny 18:00 wstęp mają również dzieci

Kai i tata

Kai i mama

Fajna zabawa w ładnym otoczeniu

Kran z zimną wodą pitną

Forest Lagoon

Forest Lagoon

Forest Lagoon

Dojazd i mapa

Dojazd do Forest Lagoon z Akureyri prowadzi drogą nr 1

Zostaw komentarz