To była spontaniczna decyzja, tuż przed końcem terminu zapisywania się na egzamin. W końcu stwierdziłam, że nie mam na co dłużej czekać – mieszkam już dziewięć lat w Islandii, więc fajnie by było, aby zacząć się starać o islandzkie obywatelstwo. A jest to proces długi i wymaga zrealizowania kilku kroków. Jednym z nich jest zdanie egzaminu językowego.
Dwa miesiące temu (w listopadzie 2025) podeszłam do egzaminu, a kilka dni temu otrzymałam wyniki. I oczywiście od razu nagrałam o tym film, aby jak najwięcej przekazać informacji. Tak więc w filmie przedstawiam garść praktycznych informacji oraz opowiadam o tym jak ten egzamin w moim przypadku wyglądał. Zdradzam też kilka tipów, które mogą znacznie podwyższyć wynik egzaminu. 😉
Zapraszam do oglądania!


Gratuluję zdania egzaminu! Mega zazdroszczę! 😍 marzę o tym, aby żyć na Islandii, i się nauczyć Islandzkiego 🥹 pozdrawiam 🙂
Dziękuję bardzo! I miałam w tym dużo szczęścia, ponieważ teraz zrobili przerwę w tych egzaminach i pierwszy raz w zasadzie nie można było podejść na wiosnę. Podejrzewam, że jak wrócą egzaminy, to mogą się one trochę zmienić. Dziękuję raz jeszcze i trzymam kciuki za realizację marzeń! :))