Wodospad Þórufoss

Piękny wodospad nieopodal Złotego Kręgu

przez geoislandia

Wodospad Þórufoss znajduje się nieopodal Złotego Kręgu, czyli najpopularniejszej trasy turystycznej w Islandii, choć jest atrakcją jeszcze nie tak często odwiedzaną. Uważam, że jest to miły przystanek podczas słynnej objazdówki, warty zboczenia z głównej trasy i poświęcenia mu dodatkowych minut.

Þórufoss nie jest wysokim wodospadem, ponieważ jego wysokość wynosi raptem 18 m, ale widok na niego jest zachwycający. Jego okolice są też dobrym pomysłem na zorganizowanie rodzinnego pikniku i spacery z dzieckiem, a także atrakcyjne sesje zdjęciowe.

Miejsce to było również planem filmowym serialu Gra o tron:

Parking przy Þórufoss jest dobrze oznakowany, a zejście do samego wodospadu zajmuje kilka minut. Należy skierować się w dół – wydeptaną przez zwiedzających – prowizoryczną ścieżką, w stronę rzeki. Następnie skierować się w jej górę, by po kolejnych kilku minutach podejść pod wodospad.

Dojazd i mapa

Wodospad Þórufoss znajduje się około 40 km na północny wschód od Reykjavíku, co równa się mniej więcej z 40 minutami jazdy samochodem. Dojazd do wodospadu prowadzi drogami utwardzonymi – ze stolicy najszybciej jest się dostać drogą nr 39, a następnie nr 48.

Zostaw komentarz