Wodospad Bruarfoss na skróty

geoislandia
geoislandia 1 min. czytania

Wodospad Bruarfoss do niedawna określany był „ukrytym skarbem” Islandii. Jednak, by do niego dotrzeć, trzeba było udać się na pieszą wycieczkę (Piesza wycieczka do wodospadu Bruarfoss), która choć bardzo łatwa i przyjemna, w sumie zajmowała około dwóch-trzech godzin, więc przy napiętym planie podróży (czy niesprzyjającej pogodzie) niekoniecznie była ona po drodze. Dziś można podjechać pod niemal sam wodospad i kilka tygodni temu pojechałam sprawdzić tę nową drogę.

Wodospad Bruarfoss znajduje się niedaleko słynnej trasy turystycznej Złoty Krąg, pomiędzy PN Thingvellir a gejzerami. Jest to bardzo malowniczy przystanek, który dziś jest bardzo łatwo osiągalny.

Parking, z którego rozpoczyna się pieszy szlak do wodospadu Bruarfoss znajduje się tuż przy drodze nr 37, przy moście ponad rzeką Bruara. Natomiast parking przy samym wodospadzie znajduje się w innym miejscu. Droga do niego prowadzi po zachodniej stronie mostu. Jest ona szutrowa, ale przejezdna dla każdego rodzaju samochodu. Do wodospadu bardzo łatwo jest trafić, ponieważ w kilku miejscach zostały postawione tablice naprowadzające do tej atrakcji.

Poniżej fotografie z nowej drogi do wodospadu Bruarfoss oraz kilka ujęć tej atrakcji.

Parking przy wodospadzie Bruarfoss jest płatny. Zapłacić można na miejscu lub poprzez aplikację Parka.

Udostępnij ten artykuł
Przez geoislandia
Śledź:
Mam na imię Demi i jestem absolwentką wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie oraz kursu wulkanologicznego Uniwersytetu Islandzkiego. Moją wielką pasją jest geologia Islandii, a także podróżowanie po tym kraju, w którym na stałe mieszkam od 2016 roku.
Zostaw komentarz