Wodospad Stjornarfoss w deszczu

geoislandia
geoislandia 1 min. czytania

Mamy kilka takich miejsc na Islandii, do których lubimy wracać wypocząć. Jedną z nich jest miejscowości Klaustur Kirkjubæjarklaustur, w której spędziliśmy miniony weekend. Okolica Klaustur ma do zaoferowania wiele atrakcji, a jedną z nich jest wodospad Stjórnarfoss, do którego warto podejść bliżej. Zobacz jak wygląda i gdzie się znajduje!

Wodospad Stjornarfoss

Wodospad Stjornarfoss należy do jednej z mnóstwa atrakcji turystycznych Geoparku Katla, jednak jest on zdecydowanie jednym z mniej znanych na Islandii. Choć usytuowany jest w dogodnym położeniu i łatwo do niego dotrzeć, to jednak niewielu turystów o niego zahacza. Podczas ładnej pogody jest to poskonałe miejsce na piknik. Nam niestety trafił się deszcz, ale nie przeszkodził on nam w podziwianiu atrakcji i radosnym zabawom Kajetana.

Fotopodróż

Dojazd i mapa

Wodospad Stjornarfoss znajduje się przy drodze nr 203 nieopodal pola namiotowego w Klaustur. Z centrum miejscowości jest to kilka chwil samochodem. W drodze do wodospadu można zatrzymać się również przy nieco bardziej znanej atrakcji – Kirkjugólf – czyli zerodowanych słupach bazaltowych, które dziś przypominają designerską posadzkę.

Udostępnij ten artykuł
Przez geoislandia
Śledź:
Mam na imię Demi i jestem absolwentką wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie oraz kursu wulkanologicznego Uniwersytetu Islandzkiego. Moją wielką pasją jest geologia Islandii, a także podróżowanie po tym kraju, w którym na stałe mieszkam od 2016 roku.
Zostaw komentarz