Rezerwat Przyrody Grótta w Seltjarnarnes

przez geoislandia

Szum fal i wiatru. Śpiewające ptaki, ciepły piasek pod stopami i cudownie pachnące morze. Spokój, odpoczynek i radość. Zapraszam na fotograficzny wpis z Rezerwatu Przyrody Grótta w Seltjarnarnes na Islandii. Wpis pochodzi z czerwca 2018 roku.

Rezerwat Przyrody Grótta w Seltjarnarnes

Seltjarnarnes to niewielkie miasteczko, które znajduje się blisko centrum Reykjavíku. Można znaleźć tutaj dosyć sporo atrakcji jak np. pole golfowe, gorące źródełko Kvika, jezioro Bakkatjörn, park Valhúsahæð czy kościół Seltjarnarneskirkja. Miejsce to słynie z pięknych widoków, silnych wiatrów i bogatych osiedli – ponoć mieszkają tutaj islandzkie sławy.

My wybraliśmy Rezerwat Przyrody Grótta, który jest wizytówką Seltjarnarnes. Piękne miejsce, otoczone od północy, zachodu i południa oceanem, a na wschodzie z rozciągającymi się rozległymi pasmami górskimi…

Mieszkańcy stolicy i Seltjarnarnes lubią spędzać swój wolny czas na łonie natury, a rezerwat wydaje się ich ulubionym miejscem. Oprócz wielu ścieżek spacerowych znajduje się tutaj urokliwa plaża, na której — przy odrobinie szczęścia (czyt. pogody) — miło jest usiąść i się zrelaksować. Miejsce to jest również domem dla ponad stu gatunków ptaków i właśnie dlatego został założony tutaj rezerwat. Wisienką na torcie jest latarnia morska, jednak nie zawsze ocean pozwala, aby do niej dojść.

Mamy już czerwiec, więc tak jak i Wy, my również mamy lato. Tylko nasze lato na Islandii jest nieco chłodniejsze… Dziś pomimo tego, że mocno świeciło słońce, na termometrze mieliśmy tylko 9℃. Ale było ciepło na tyle, że spędziliśmy prawie dwie godziny na spacerze. Szczęśliwi, że chmury odsłoniły niebo, by słońce mogło pomuskać nasze twarze.

Dzień Dziecka, który mieliśmy spędzić na porodówce, spędziliśmy tu, w rezerwacie. Kajtek coś się nie śpieszy do przyjścia na ten piękny świat, a my nie możemy się na niego doczekać. Już sobie wyobrażamy nasze wspólne wielogodzinne spacery po naszych ulubionych zakątkach Islandii…

Zostaw komentarz