Krater Rauðhóll

geoislandia
geoislandia 1 min. czytania

Rauðhóll [64.865032, -23.882664] to nazwa krateru znajdującego się na półwyspie Snæfellsnes. Trasa do niego stanowi jeden z prostszych spacerów, który nie powinien zająć więcej niż godzinę – są to około 2-3 km. Co więcej jest to stosunkowo rzadko uczęszczane miejsce przez turystów, a więc idealnie nadaje się dla tych, którzy lubią mieć kawałek Islandii tylko dla siebie.

My odwiedziliśmy Rauðhóll podczas naszej wycieczki samochodowej górską drogą u podnóża lodowca Snæfellsjökull. Z racji łatwej dostępności tej atrakcji, Rauðhóll można zwiedzić robiąc klasyczną objazdówkę po półwyspie Snæfellsnes – na przykład po zwiedzeniu dużo bardziej znanego krateru Saxhóll.

Fotopodróż

Początek szlaku, który prowadzi większą i mniejszą pętlą – oby dwie o takim samym, prostym, poziomie trudności. Szlak nadaje się również dla małych dzieci. Nasz czterolatek doskonale sobie na nim poradził, choć na kraterze trzeba szczególnie uważać, ponieważ drobne, bazaltowe podłoże jest strome i szorstkie.

Dojazd i mapa

Trasa rozpoczyna się z parkingu przy drodze numer F575 (64.869437, -23.880310), na którą wjeżdża się z głównej drogi numer 574 – jest to tylko kilka minut jazdy samochodem.

Udostępnij ten artykuł
Przez geoislandia
Śledź:
Mam na imię Demi i jestem absolwentką wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie oraz kursu wulkanologicznego Uniwersytetu Islandzkiego. Moją wielką pasją jest geologia Islandii, a także podróżowanie po tym kraju, w którym na stałe mieszkam od 2016 roku.
Zostaw komentarz