Podcasty o Islandii

geoislandia
geoislandia 5 min. czytania

Lubisz słuchać podcasty? Planujesz podróż do Islandii? A może jesteś geopasjonatą lub po prostu interesujesz się krainą wulkanów i lodowców? Zatem jeżeli przynajmniej jeden raz odpowiedziałaś sobie twierdząco, to mam dla Ciebie trzy, które powinny przypaść Ci do gustu. Oto moje pierwsze trzy podcasty, czyli gościnne rozmowy o geoturystyce po Islandii u Alicji Siarkiewicz, autorki Łosiologii.

W 2016 roku, kiedy przeprowadziliśmy się do Islandii, opowiadaliśmy głównie o emigracji, o tym jak wyglądają nasze początki życia w tym kraju, o pracy, mieszkaniu, różnych formalnościach, a także luźnych, codziennych sprawach. Następnie przyszedł czas na rodzinne podróżowanie po wyspie, aż wreszcie cofnęłam się do 2015 roku, kiedy temat Islandii po raz pierwszy pojawił się w naszym życiu, i zaczęłam opowiadać o geoturystyce na Islandii.

Naszej Islandii nie byłoby, gdyby nie moje studia na AGH w Krakowie. To tam poznałam podstawy geologii, dzięki którym rozwinęłam swoją pasję do geoturystyki. I choć tematy emigracyjno-lifestylowe początkowo zdominowały nasz blog, to ja w końcu zaczęłam mieć ochotę opowiadania o tym kraju z trochę innej perspektywy. Wrzuciłam na Instagram jakąś tam pierwszą, geologiczną ciekawostkę na temat Islandii. Potem drugą i trzecią, a następnie powiedziałam coś więcej na relacji. I się zdziwiłam, bo nie sądziłam, że takie, no nie do końca modne dziś tematy, zaciekawią więcej niż mniej osób. Śmieję się, że zaczynając mówić o geoturystyce na Islandii, tak naprawdę wracam na sam początek mojej (naszej) przygody z Islandią, bo w końcu od geologii wszystko się zaczęło.

Po kilku postach i relacjach na Instagramie, otrzymałam zaproszenie do programu Łosiologia Alicji Siarkiewicz. Szczerze byłam zdziwiona, że tak szybko temat geoturystyki został przez nią dostrzeżony i oczywiście tym samym zrobiło mi się ogromnie miło, że wkrótce będę mogła o tym więcej poopowiadać.

Z jednego zaproszenia powstały, aż trzy odcinki! Najdłuższy ma lekko ponad godzinę, a najkrótszy 46 minut, co w sumie daje niecałe trzy godziny żywych dyskusji! Chyba nigdy wcześniej nie byłam tak wciągnięta w rozmowę i tak chętnie słuchana, kiedy opowiadałam o swojej małej-wielkiej pasji. 😀 Publicznie raz jeszcze pragnę serdecznie podziękować, a wszystkich pasjonatów krajów nordyckich i ich wyjątkowej przyrody zaprosić do posłuchania moich pierwszych w życiu trzech podcastów.

Posłuchaj moich podcastów

Pierwszy podcast to #018 Geoturystyka na Islandii – dowiesz się w nim, czym jest geoturystyka i jak ją uprawiać, jakich zachowań turystów lepiej nie powielać, co jest dozwolone, a co zakazane podczas zwiedzania Islandii, jaka jest najlepsza pora na udanie się w głąb tej wyspy oraz o czym należy pamiętać przed wybraniem się w islandzką trasę. Podzieliłam się też moją historią związaną z wyborem miejsca do życia i oczywiście wielką pasją do geologii.

Drugi podcast to #019 Jak powstała Islandia? – jest to odcinek, z którego dowiesz się między innymi o: położeniu geograficznym oraz geologicznym Islandii, czemu Islandia zawdzięcza swoje niesamowite atrakcje geoturystyczne, wieku i powstaniu wyspy, dlaczego krajobraz Islandii nazywany jest księżycowym, jak powstają wulkany oraz jakie wulkany występują na Islandii oraz o trzęsieniach ziemi, ich sile i częstotliwości z jaką mogą występować. Rozmowa dla osób ciekawych świata, których interesuje świadome podróżowanie, bezpieczeństwo i poznawanie nowych fragmentów naszej planety.

Trzeci podcast to #020 Wybuch wulkanu w Fagradalsfjall – z tego odcinka Łosiologii dowiesz się, jak wspominam pierwsze dni po erupcji najnowszego, powstałego w marcu tego roku wulkanu w systemie wulkanicznym Fagradalsfjall i jakie były moje wrażenia z wycieczki do aktywnej erupcji. Ponadto zdradzam pewną niespodziankę, którą przygotowuję dla wszystkich zafascynowanych Islandią geopodróżników! Zapraszam do Alicji, po więcej szczegółów! 😉

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do odsłuchania wszystkich moich podcastów u Alicji, z których poznasz Islandię z geoturystycznej i geologicznej strony. Mam głęboką nadzieję, że również podzielisz moje zainteresowanie i następnym razem wybierając się w podróż, będziesz świadomym geopodróżnikiem! Zachęcam również do zapoznania się z poprzednimi odcinkami programu Łosiologia, bo nie dość, że Alicja to świetna prowadząca, która wyszukują bardzo unikatowe tematy, to jeszcze zaprasza pełne pasji do świata nordyckiej przyrody i kultury osoby, których można słuchać bez końca!

Przez geoislandia
Śledź:
Jestem przewodniczką po Islandii, która z miłości do skał magmowych w 2016 roku przeprowadziła się z Krakowa do Reykjaviku. Strona Geoislandia to połączenie mojej pasji do geologii, turystyki i Islandii, na której publikuję przewodniki turystyczne oraz pomagam zaplanować najlepszą podróż do tej baśniowej krainy lodu i ognia!
Zostaw komentarz