Romantyczne gorące źródło Hrunalaug przy Złotym Kręgu

geoislandia
geoislandia 2 min. czytania

Przy najsłynniejszej trasie turystycznej w Islandii, czyli Złotym Kręgu, nieopodal miejscowości Flúðir, znajduje się nieco mniej popularna atrakcja, jaką jest Hrunalaug, czyli małe naturalne gorące źródło. Usytuowane jest ono w zacisznym otoczeniu, pomiędzy wzgórzami i przy strumyczkach, ale z zapewnioną podstawową infrastrukturą turystyczną, która ułatwia odwiedziny tego miejsca.

Romantyczne Hrunalaug

Hrunalaug jeszcze parę lat temu było jednym z ukrytych skarbów regionu. W końcu jednak turyści rozpowszechnili to miejsce i dziś jest to jedna z atrakcji znajdująca się w niedalekiej odległości od Flúðir i szerzej znanego kąpieliska geotermalnego Secret Lagoon. Źródełko usytuowane jest w pięknym otoczeniu islandzkiej przyrody, a samo źródełko zostało bardzo atrakcyjnie zaaranżowane. Panuje tutaj dosyć romantyczna atmosfera, chociaż trzeba liczyć się z tym, że Hrunalaug cieszy się niemałym zainteresowaniem turystów. Niemniej jednak warte odwiedzenia przez tych, którzy szukają tego typu doznań. Źródełko dostępne jest tylko w godzinach otwarcia (niegdyś było ono dostępne całą dobę). Każda wizyta ma limit czasowy, czyli w Hrunalaug można przebywać do półtorej godziny.

Godziny otwarcia

Sezon letni 1 maja - 14 sierpnia
9:00 - 23:00

Sezon jesienno-wiosenny 15 sierpnia - 14 listopada i 15 marca - 30 kwietnia
9:00 - 21:00

Sezon zimowy 15 listopada - 14 marca
10:00 - 20:00

Cennik

  Osoba dorosła   2500 ISK
  12 – 16 lat   1500 ISK
  11 i młodsi   Wejście darmowe

Więcej informacji

Więcej informacji na temat Hrunalaug znajdziesz na oficjalnej stronie tej atrakcji: https://hrunalaug.is

Ścieżka prowadząca do Hrunalaug oraz przebieralnie.
Miejsce parkingowe oraz kasa.
TAGGED:
Udostępnij ten artykuł
Przez geoislandia
Śledź:
Mam na imię Demi i jestem absolwentką wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie oraz kursu wulkanologicznego Uniwersytetu Islandzkiego. Moją wielką pasją jest geologia Islandii, a także podróżowanie po tym kraju, w którym na stałe mieszkam od 2016 roku.
Zostaw komentarz