Wyjątkowy basen w Hauganes

Kąpiel na statku

przez geoislandia

Nasz mały Kajetan uwielbia kąpiele w basenach i gorących, islandzkich źródełkach. Dlatego, kiedy podróżujemy po kraju, staramy się w miarę często robić sobie przerwy w miejscach, gdzie może się pobawić w wodzie. Będąc na północy kraju pojechaliśmy do miejscowości Hauganes, byśmy wszyscy mogli wykąpać się w… statku!

Brzmi ciekawie, prawda? No, ale niestety się nie udało, bo w drodze do tej, jakże typowo islandzkiej atrakcji, nasz Kajetanek usnął. Dlatego będziemy musieli jeszcze tam kiedyś wrócić, tym bardziej, że otoczenie tego miejsca jest wyjątkowo urokliwe.

Natomiast dało mi się zrobić kilka fotografii, aby pokazać tutaj na blogu to miejsce. A nuż, widelec zainteresuje cię na tyle, że również będziesz chciała przyjechać do Hauganes, by zaznać relaksu po islandzku.

Kąpiel w Hauganes

Gorące wanny należą do pobliskiego baru i restauracji Baccalá, gdzie warto spróbować suszonego dorsza. Teren kąpieliska jest monitorowany, a za wstęp osoba dorosła musi zapłacić 1000 kr.

Okolica

Warto przespacerować się po malutkim porcie, skąd wypływają statki na rejsy w poszukiwaniu wielorybów oraz przejść się wzdłuż wybrzeża z widokiem na fiord.

Dojazd i mapa

Hauganes znajduje się ok. 35 km (30′) od Akureyri na półwyspie Tröllaskagi tuż przed miejscowością Dalvik. Dojazd drogą nr 82, a następnie nr 809 (utwardzona).

Zostaw komentarz