Basen w Hofsós

przez geoislandia

Baseny na Islandii są wyjątkowe, ponieważ w większości znajdują się one na zewnątrz. I niezależnie od tego, jaka pogoda jest, to nigdy nie brakuje chętnych na korzystanie z nich. Wyjątkowe są również dlatego, że wody w nich są podgrzewane i oprócz zwykłego, pływackiego basenu są dodatkowe mniejsze, z jeszcze gorętszą wodą, w których można się relaksować. Gdy w tym roku byliśmy w podróży po północy Islandii, to jeden dzień skończyliśmy właśnie na basenie – w Hofsos, z pięknym widokiem na góry i ocean! Zobacz zdjęcia i dowiedz się, jak do niego dotrzeć!

Basen w Hofsos

Nawet najmniejsza miejscowość będzie miała na Islandii swój basen, bo kultura pływania (i relaksowania się w gorących źródłach), jest w tym kraju bardzo rozwinięta. Dlatego od czasu do czasu korzystamy z tego luksusu i zakańczamy dzień w podróży wizytą w jednym z nich. Nasz syn uwielbia bawić się w wodzie, a islandzkie baseny są naprawdę bardzo przyjazne dzieciom. Kiedy kończyliśmy podóż po półwyspie Trollaskagi (Tröllaskagi), to odwiedziliśmy basen w Hofsos (Sundlaugin á Hofsósi), który gwarantuje przepiękny widok na pobliskie góry i ocean, nad którym jest usytuowany.

Dodatkową atrakcją jest to, że tuż przy basenie znajdują się przepiękne słupy bazaltowe – można do nich zejść ścieżką, która została wytyczony prosto z parkingu (tego samego, przy którym parkuje się na basen).

Ponieważ godziny otwarcia oraz ceny za wstęp mogą się zmieniać, podaję stronę, na której te informacje są na bieżąco aktualizowane: https://sundlaugar.is/sundlaugar/hofsos/

Dojazd i mapa

Basen znajduje się w miejscowości Hofsos (Hofsós) na półwyspie Trollaskagi w północnej Islandii. Z drogi nr 1 jest to ok. 42 km, czyli 30 min drogi.

Zostaw komentarz