Ánastaðastapi – dajka wulkaniczna

geoislandia
geoislandia 1 min. czytania

Ánastaðastapi to wystająca z oceanu skała bazaltowa, usytuowana na Półwyspie Vatnsnes w północnej Islandii. Jest to dajka wulkaniczna, do której można podejść po kilkuminutowym spacerze z parkingu. Parking znajduje się przy drodze numer 711 po prawej stronie jadąc z miejscowości Hvamstanngi. Przy parkingu stoi drogowskaz kierujący do atrakcji i należy podążać wąską ścieżką cały czas w dół przez łąki (odbijając w prawo dojdzie się do latarni morskiej). Dojście do Ánastaðastapi zajmie kilka minut, a na całość warto przeznaczyć minimum 15 minut.

Fotorelacja
Dojazd i mapa

Atrakcja znajduje się nieopodal drogi nr 711, która jest drogą żwirową, ale dojazd do tej atrakcji nie powinien stanowić problemu dla samochodu miejskiego podczas letnich warunków.

Udostępnij ten artykuł
Przez geoislandia
Śledź:
Mam na imię Demi i jestem absolwentką wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie oraz kursu wulkanologicznego Uniwersytetu Islandzkiego. Moją wielką pasją jest geologia Islandii, a także podróżowanie po tym kraju, w którym na stałe mieszkam od 2016 roku.
Zostaw komentarz