O Autorce

przez geoislandia
Geoturystka

Diana Demi Marszewska

Kontakt: kontakt@geoislandia.pl

Początek

Jestem absolwentką Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH z tytułem magistra Nauk Przyrodniczych oraz kursu wulkanologicznego Uniwersytetu Islandzkiego. Moją wielką pasją jest geologia Islandii, a także podróżowanie po tym kraju. Z miłości do skał magmowych, w 2016 roku zamieszkałam na Islandii.

Geoturystyka

Na blogu dzielę się informacjami turystycznymi, pomysłami na jedno- i wielodniowe wycieczki po wyspie oraz ciekawostkami geologicznymi o Islandii. Chcę w ten sposób sprawić, by Twoja podróż na Islandię była czymś więcej niż tylko zachwycaniem się pięknymi krajobrazami.

Zdradzę Ci, jak powstała Islandia, dlaczego jest na niej tyle wulkanów, pól geotermalnych i słupów bazaltowych. Dlaczego islandzka ziemia nieustannie się trzęsie i czy należy obawiać się erupcji. Gdzie szukać sekretnych gorących źródeł, wodospadów, czarnych plaż oraz malowniczych pieszych szlaków. Jak wygląda campingowanie, podróżowanie po Islandii o każdej porze roku oraz z małym dzieckiem. I wreszcie, jak się przygotować do podróży i które atrakcje geoturystyczne wybrać. Na te i wiele innych tematów opowiadam tu, na GeoIslandii!

Moja praca to...

ISLANDIA

Obecnie jestem w trakcie pisania pierwszego, polskiego przewodnika geoturystycznego po Islandii, ale znajduję też czas na projektowanie indywidualnych planów podróży po tym kraju.

Kocham skały!

Mieszkam w Reykjavíku